השמה – עתידים מרכז הכשרה תורני


אנו נאמנים לציווי האלוקי למשה רבנו של ושמת עליהם שרי אלפים. שרי מאות. שרי חמישים. ושרי עשרות .(שמות י"ח)
להבהיר שאין אנו חברת השמה או היצע ארסנל של עבודות מתחומים כאלו ואחרים אלא אנו באים ממקום של רצון להתמקד בכל לקוח ותלמיד אשר בוגר מרכז ההכשרה עתידים ולהפכו למטאור בתחום שבו למד. אין ספק שכל קבוצה יש את הבולטים בכישורם הרב הם תמיד מובילים להצלחה.

אך דא עקא שאנו כארגון לא בוחנים אלא רק על מבחן התוצאה דהינו שתלמיד שלמד, והשקיע, הזיע ורכש השכלה הלכתית /אקדמית - אנו כמרכז נתמקד סביבו ע"י צוות מקצועי ונאתר לו עבודה שבו יוכל לתרגם מן הכוח אל הפועל מה שלמד ומה שרכש, עד שלמעשה יוביל את עצמו בכוחות עצמו.
כדי להבטיח את העתיד של כל תלמיד ולא משנה באיזה תחום, אנו הופכים עולמות, כי העיקר אצלנו הוא ההשמה. תלמיד שלא תירגם את לימודו הלכה למעשה אם זה מבחירה זה עדיין בסדר אך אם לא זה לא הצלחה עבורנו.

הליך ההשמה
כל תלמיד אשר עבר את מסלול ההכשרה פונה אלינו ומשאיר את פרטיו במאגר המועמדים ואז אנו לפי דרישת מקומות עבודה מתאימים את צרכיו ואופיו של הבוגר לאופי מקום העבודה והכול בשיקול דעת.

תחומי השמה
ישנם תחומים רבים שבהם ההשמה קלה ביותר.  זה נגזר מהרבה פרמטרים כגון תלמיד בולט מאד בכישוריו שבכל מקום רודפים אחריו.  היצע של עובדים מהסוג הזה אם אכן השוק רווי בעובדים הדבר יקשה יותר.  ניקח דוגמא לתחומי עבודות תפקיד של משגיח כשרות הוא מאוד פופולארי בהרבה מגזרים.  זה תחום שיחסית הרבה רוכשים אותו כי מעבר לזה שמקבלים תעודת משגיח כשרות מטעם הרבנות רוכשים הרבה מאוד ידע בנושא הילכתי.  ביום יום בשוטף זה עוזר מאד בהלכות שאדם דש בעקביו וגם תפקיד יחסית מכובד כי אין עבודה פיזית למעט שטיפת הירקות והפירות וטיפול במיני קטניות של חרקים וכן ענף המשגיחים מתגמל יפה ביחס לשוק שכר שעתי של 37 ש"ח לברוטו אך טבעי הוא שאין הרבה עבודה כי השוק מוצף.  מנגד יש המון עסקים שנפתחים חדשים לבקרים כל יום צצות מסעדות ורשתות מזון כמו פטריות אחרי הגשם.  יש רצון אדיר לכל עסק בכל תחום לקבל הכשר בסיסי ואפילו גם של מהדרין לכן אנו כמרכז שדואג, יש לנו הכלים עם קשרים נכונים עם פניה של מוסדות ואירגונים אלינו - לספק להם משגיחים ומפקחים איכותיים.
כל אלו שיקולים ופרמטרים להצלחת מלאכת ההשמה.