אודות הארגון


תדמית על ארגון עתידים – מרכז הכשרה תורני

ארגון עתידים הוקם על רקע רצון להטמיע מקצועות ההלכה והשרשת החלק המעשי והתורני של עולם העשייה, בתוך ציבוריים חדשים ומגוונים, המעוניינים להצטרף למעגלי העשיה.יש להם  את  היכולת, את הכישרון, את המהפכנות לייצור, לחדש, לסחוף קהלים,  ואף לתקן דברים בעניינים רבים שהשעה דוחקת.
כל אדם באשר הוא יכול!!! זה הסלוגן של המרכז להכשרה תורני,  מעכשיו כל אחד יכול!!!  זה  לא סתם נאמר ונכתב, אלא במטרה לגרות..לזהות אנשים.. עם חיידק טוב ומבורך של עשייה, לאתר אנשים פוטנציאלים, שיש בהם את הכוח והשאיפות לגדול, ולהשפיע על ציבוריים קטנים כגדולים, ובכך לסגור מעגלים של עשייה.  כמובן אחד פחות אחד יותר, אך הצד השווה שבכולם, שיש בהם הרצון להשפיע, להתגדר בתחומים רבים שמרכז ההכשרה עתידים שם לעצמו למטרה כאשר הביקוש נובע מתוך השטח – השטח משמעותו נציגי המרכז שהם פועלים רבות בבתי גדולי ישראל ובמישורים רבים בקהילות רבות שמורכבות מכל מיני קהלים וקהילות, החל במגזר הדתי מסורתי, שעדיין מחובר בחבל הטבור לתורה ולדת עם זיקה ייחודית ושורשית, כאשר החינוך שקיבלו היה על אדני התורה, אך עדין אין בהם את האדיקות של קהלים יותר חזקים.   לאחר התייעצות עם וועדה הרוחנית {שמפקחת על המרכז להכשרה מתחילת היווצרותה ועד היום הזה על כל צעד ושעל מתחיל באישור קליטה ותנאי קבלה על כל תלמיד ותלמיד וכן על קליטת רב או מרצה אשר מלמד במרכז וכלה בתכנים ובסילבוס הלימודים} הוחלט כהוראה ליצוק לאותן אנשי מסורת ידע מקצועי הילכתי. משמעות העניין שאדם שלא למד בישיבות או בכוללים אלא רגיל לקבוע עיתים ולשלוח את בניו למוסדות תורניים להכניס לו מוטיבציה להתקדם במישור ההלכתי כגון הכשרת משגיחי ומפקחי כשרות או שחיטת עופות או בהמות וכן לעוד עשרות מסלולים והכשרות אטרקטיביים שאפשר לתרגמם מיידית לפרנסה ושליחות.  על הדרך הם נחשפים להמון ידע הלכתי כגון חרקים ותולעים במזון הלכות שבת הלכות חגים ומועדים נושאים מרתקים של חומרי גלם בתעשיית המזון עם מצגות מתקדמות ומושקעות וכן חומרי עזר של גידול חרקים שונים ומשונים המגודלים בתנאי מעבדה והכול במטרה שהתלמיד המוכשר יחוש את הדברים ויזואלית – במגע יד ובקרוב עין.  בלא משים לב התלמיד שולט במידע הילכתי שמכיל בתוכו כמה שנות כולל וכל זה בכמה חודשים מעטים.

לאחר קבלת התעודה מתגלה תלמיד חכם צורבא מדרבנן כאשר שולט היטב בנושאים הילכתיים מובהקים.  עוד מסלולים רבים – הכשרת מוהלים, הכשרת שוחטים, ניקור ונושאי כוכב מאדים שרואים בחוש אין אנשים מסוימים נשאבים ומתחברים להכשרות אלו, אין ספק שיפרצו קדימה וימצו עצמם במישור זה.  הכשרת מדריך חתנים ויועצי נישואין לאותם אנשים עם גישה ייחודית מהפכנית שכל אחד חדור רצון ומוטיבציה להתגדר ולהביא את עצמו לשיטות שלו ..למהלכים שלו.. ובכך להגשים חלום של השכנת שלום בית במגזר החרדי /דתי ו/בכלל לכל החפץ להישמע לדרך התורה ונתיבותיה והכול עם טובי המרצים מהאקדמיה בראי ההלכה תוך דגש על בנית מסלול תורני שלא להיכנס לסתירות בין האקדמיה לתורה – מסלול מדהים לאנשים שבכולל או אפי' לא בכולל הרוצים ללמוד על מנת לקבל תואר ממסד הרבנות של רב שכונה – רב מושב – רב עיר.
דיינות בעבר, לפני עתידים היה הדבר בבחינת בשמים היום ..לאחר התייעצות עם הוועדה הרוחנית וטובי הסגל הרבני עם שעות של מחשבה יצירתית איך לעשות, איך להפשיט כמה מפגשים מי הלומדים מבלי להתפשר על קוצו של יו"ד יש בשורה ..אפשרי במשך כמה שנים עם עמל ושיטות מיוחדות שפיתח מרכז ההכשרה, עם ניסיון רב, לקבל את התואר הנכסף עם מחירים עממים לכיסוי הוצאות הנפשות הפועלות שעושים ימים כלילות על מנת שהבשורה תהדהד בכל העולם ..
וכבר לא בשמים היא ולא מעבר לים..